pfi
09 آذر 1401 - 17:00

آغاز رقابت ۱۱ گروه نمایشی در جشنواره تئاتر فجر خراسان رضوی

دبیر جشنواره تئاتر خراسان رضوی گفت: سی و دومین جشنواره تئاتر فجر خراسان رضوی با حضور ۱۱ گروه نمایشی از مشهد و دیگر شهرستان های استان خراسان رضوی از عصر امروز آغاز شد.

محمدجهانپا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهارداشت: از امروز مصادف با روز میلاد حضرت زینب (س) آیین افتتاحیه سی و دومین جشنواره تئاتر فجر خراسان رضوی در تالار عروسکی مجموعه تئاتر شهر مشهد برگزار شد و جشنواره تا 11 آذرماه ادامه دارد.

وی افزود:11 گروه نمایشی در جشنواره امسال حضور دارد این گروه‌ها از شهرهای مشهد، سبزوار، تربت‌حیدریه، خواف، قوچان و طرقبه شاندیز هستند که طی 3 روز در مشهدمقدس رقابت خواهند کرد.سالن اصلی تئاتر شهر، سالن بهار و سالن‌های اشراق و تماشاخانه استاد حسین نوری در حوزه هنری میزبان گروه‌های نمایشی هستند.

دبیر جشنواره تئاتر خراسان رضوی اظهارداشت: نمایش‌های "شاه شکار" به کارگردانی حمید ابری، "بلوار الیزابت" به کارگردانی حمید رضا آزادفر و مرتضی نیروبخش، "un12" به کارگردانی امیر رستگار، "مانولین" به کارگردانی علی پیمان دوست، "زندانی شماره 575" به کارگردانی فرانک کریمی همگی از مشهد به مرحله نهایی این دوره از جشنواره راه یافتند.

وی ادامه داد: نمایش‌های "کرم" به کارگردانی حسن عنایت‌پور و "خورشید" به کارگردانی محمد حسن شمس آبادی هر دو از سبزوار، "آوانتاژ" به کارگردانی پوریا قصابی از قوچان، "الهه سنگ" به کارگردانی عبدالحکیم مشورتی از خواف، "انتظار با بوی نرگس" به کارگردانی احمد اکبرزاده و "پیوند خونی" به کارگردانی مهرداد حسامی هر دو از تربت حیدریه، دیگر آثار راه‌یافته به مرحله نهایی این دوره از جشنواره بودند.

جهانپا خاطرنشان کرد: اختتامیه جشنواره ساعت 9 صبح 12 آذرماه با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف برگزار می‌شود در سال جاری متاسفانه استادان بسیاری نظیر سعید تشکری، محسن مصطفی‌زاده، غلامرضا بایزانمنش و مهدی صباغی را از دست دادیم و به همین منظور در آیین اختتامیه از مقام این استادان تجلیل خواهیم کرد و هریک از روزهای جشنواره به یاد این عزیزانِ از دست‌رفته نام‌گذاری شده است.

دبیر جشنواره تئاتر خراسان رضوی یادآورشد: به دلیل این که با محدودیت فضا و صندلی مواجه هستیم، برای جشنواره بلیت‌فروشی نداریم و آثار نمایشی صرفا برای گروه‌های نمایشی، هنرمندان و اصحاب رسانه اجرا  می‌شود.

انتهای پیام/282

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890474