pfi
20 دی 1401 - 19:14

سرمایه گذاران ترک در راه ایران

سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه از تلاش برای برقراری رویدادهای تجاری و اقتصادی بین تبریز و ارزروم خبر داد و گفت: در همین راستا از برگزاری همایش بین المللی سرمایه گذاری طی سال آینده در تبریز استقبال می کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد ابراهیمی عصر امروز در دیدار با شهردار تبریز اظهار کرد: خواهشمندیم اقدامات اولیه برای فراخوان این همایش انجام یافته و برنامه‌ها، تسهیلات، تشویقات و بسته‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری معرفی شود.  

ابراهیمی با بیان اینکه در ترکیه شرکت‌های بازرگانی و هلدینگ‌های علاقمند برای سرمایه‌گذاری وجود دارد، افزود: تورم بالای ترکیه، سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای را مجاب به خروج سرمایه‌گذاری در کشورهای همسایه و بخصوص سرمایه گذاری در تبریز کرده است.

وی با اشاره به برنامه های مشترک اجرا شده بین تبریز و ارزروم در گذشته، گفت: تلاش داریم این رویدادها را با دیگر شهرها همچون غازی انتپ نیز ادامه دهیم. مسائلی همچون خواهر خواندگی، برگزاری هفته‌های فرهنگی، رویدادهای بزرگ و ... می‌توانند بین تبریز و ارزروم و دیگر شهرهای ترکیه اتفاق افتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: مهمترین بحثی که از سال‌های گذشته بین دو طرف مطرح بوده، برقراری پرواز بین تبریز و ارزروم است. به طوری که می‌توانیم حداقل یک و یا دو پرواز رفت و برگشت به ارزروم و بالعکس به تبریز داشته باشیم.  

سرکنسول ایران در ارزروم ترکیه ادامه داد: تجار، دانشجویان و ایرانی‌های بسیاری در منطقه هستند که برقراری پرواز بین دو شهر بدون شک جوابگو بوده و جزو ضروریات است.  

ابراهیمی تصریح کرد: خوشبختانه بحث خواهر خواندگی بین تبریز و ارزروم طولانی نیست و می‌توان در این چارچوب توافق نامه‌هایی در چارچوب خواهرخواندگی از جمله تبادل تیم‌های ورزشی، هفته‌های فرهنگی و ... به اجرا درآید.  

وی شهر تبریز را باعث افتخار برای ایران اسلامی دانست و گفت: تبریز نه تنها در شمالغرب کشور در تمام مسائل ورزشی، هنری، اقتصادی و ... قابل افتخار است بلکه در همه زمینه ها در کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 968529