pfi
06 فروردین 1402 - 01:23

۱۳۷۳ پرونده اختلاف کارگر و کارفرما در قزوین به سازش ختم شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: سال ۱۴۰۱ در هیئت حل اختلاف کارگر و کارفرما در استان قزوین ۳ هزار و ۵۲۰ رأی صادر شده که ۱۳۷۳ رأی منجر به سازش کارگر و کارفرما شد.

عین‌الله کشاورز ترک در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به وضعیت رسیدگی به دادخواست‌های کارگری و کارفرمایی در هیئت حل اختلاف کارگر و کارفرما در استان اظهار داشت: سال 1401 در هیئت حل اختلاف کارگر و کارفرما در استان قزوین 3 هزار و 520 رأی صادر شده که 1373 رأی منجر به سازش کارگر و کارفرما شد.

وی با یادآوری اینکه هیئت تشخیص حکم دادگاه اولیه و هیئت حل اختلاف حکم دادگاه تجدیدنظر در روابط کار را دارد، گفت: در مجموع در سال 1401 به 4 هزار و 987 دادخواست واصله در هیئت تشخیص اختلافات کارگر و کارفرما رسیدگی شد که در نهایت 4 هزار و 190 دادخواست یعنی بیش از 84 درصد دادخواست‌ها به هیئت حل اختلاف ارجاع شد.

کشاورز ترک اضافه کرد: در ضمن تعداد دادخواست های بررسی‌شده در کمیته‌های بدوی در سال 1401 در مقایسه با سال 1400 حدود 15 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همچنین با بیان اینکه سال گذشته 8 هزار و 476 فقره بازرسی جهت نظارت بر حسن اجرای قانون کار و آیین‌نامه‌های حفاظت فنی و بهداشت کار صورت گرفت، اضافه کرد: همچنین تعداد کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار تشکیل‌شده در کارگاه‌های مختلف استان قزوین نسبت به سال 1400 حدود 5 درصد افزایش یافته است.

کشاورز ترک ادامه داد: همچنین میزان بازرسی از کارگاه‌های پرخطر به ویژه صنعت ساختمان، معدن و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی استان قزوین در 12 ماهه سال 1401 نسبت به مدت مشابه سال 1400 حدود 36 درصد افزایش پیدا کرده است.

وی یادآور شد: با توجه به حوادث کاری تلخی که در سالیان گذشته در واحدهای مختلف تولیدی استان قزوین به ویژه در شهرک چرم‌سازی بویین‌زهرا رخ داد، یکی از اولویت‌های اصلی ما در سال جدید افزایش آموزش‌های حوزه ایمنی کار (اچ‌اس‌ای) است تا کمتر شاهد سوانح تلخ منجر به فوت در کارگاه‌های مختلف باشیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1110112