pfi
07 بهمن 1401 - 02:35

سوریه: بیانیه واشنگتن، پاریس، لندن و برلین تلاشی مذبوحانه برای طولانی شدن بحران است

وزارت امور خارجه سوریه شامگاه پنجشنبه در واکنش به بیانیه مشترک نمایندگان آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان در ژنو، بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد این بیانیه مشترک چیزی جز تکرار و تلاش مذبوحانه برای پیگیری تلاش‌هایش جهت طولانی‌تر کردن بحران سوریه نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت امور خارجه سوریه پنجشنبه شب اعلام کرد که آنچه در بیانیه مشترک نمایندگان آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان در ژنو پس از دیدار با فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه بیان شد، تلاشی مذبوحانه برای طولانی کردن بحران در سوریه است.

این وزارتخانه در صفحه توئیتر خود نوشت: آنچه در بیانیه مشترک نمایندگان آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان در ژنو آمده است، چیزی جز تکرار و تلاش مذبوحانه برای پیگیری تلاش‌هایش جهت طولانی‌تر کردن بحران سوریه و توجیه نقض حاکمیت و تلاش برای دخالت در امور داخلی این کشور نیست.

وزارت امور خارجه سوریه افزود: این طعنه آمیز است که این کشورها به قطعنامه 2253 شورای امنیت در مورد مبارزه با تروریسم توجه نکرده‌اند، که به معنای حمایت مستمر آنها از تروریسم و ​​ممانعت آنها از تلاش ها برای بهبود وضعیت بشردوستانه سوریه، به ویژه برق است که در حوزه های مختلف زندگی تاثیر می گذارد.

وزارتخانه یادشده تأکید کرد که اگر این کشورها واقعا مشتاق وضعیت انسانی در سوریه بودند، باید بلافاصله تحریم‌ها و اقدامات قهری یکجانبه، غیرانسانی و غیراخلاقی خود را علیه مردم سوریه لغو می‌کردند.

انتهای پیام

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1000284